AMSTERDAM / NEW AMSTERDAM: THE WORLDS OF HENRY HUDSON

Amsterdam / New Amsterdam: The worlds of Henry Hudson
Amsterdam / New Amsterdam: The worlds of Henry Hudson
Museum of the City of New York
 
Amsterdam / New Amsterdam: The Worlds of Henry Hudson is een tentoonstelling over de tijd van Henry Hudson, de´ontdekker´ van Manhattan. Over de Nederlandse ontdekkingsreizen, ontwikkelingen in de kolonie Nieuw Amsterdam, de Nederlandse invloed op New York, en de economische, culturele en ideologische verbindingen tussen New York en Amsterdam.
 
Met 16e en 17e eeuwse objecten, afbeeldingen en documenten uit vooraanstaande Amerikaanse en Nederlandse collecties. Bijdragen van onder meer het New Netherland Project in Albany NY, en het Nederlands Scheepvaartmuseum in Amsterdam.
 
Ook voor kinderen is een bezoek aan het MCNY interessant, met educatieve programma’s voor schoolkinderen, van kleuters tot middelbare scholieren.
 
 
Waar
Museum of the City of New York (MCNY)
1220 Fifth Avenue
New York, NY 10029

Tel: 212.534.1672
Wanneer
Zaterdag 4 april t/m zondag 27 september 2009
Open: dinsdag t/m zondag: 10:00 – 17:00 uur
Maandag gesloten, m.u.v. Labor Day (7 september): open van 10:00 – 17:00 uur
Toegangsprijzen
volwassenen: $10, senioren en studenten: $6, kinderen (t/m 12 jaar): gratis
Bijzonderheden
De tentoonstelling is opgesteld in de vorm van de Halve Maen; het schip waarmee Henry Hudson in 1609 op Manhattan stuitte.
Website
www.mcny.org (Museum of the City of New York)
 
 

EVENTS NY400